LT  |  EN  |  RU      Sitemap 20Sitemap 20
slide 1

PASKAITA „TABAKO, ALKOHOLIO IR NARKOTINIŲ MEDŽIAGŲ PREVENCIJA“

Lietuvos ir viso pasaulio didelės problemos rūkymas, alkoholio, bei narkotinių medžiagų vartojimas, kuris būdingas šių dienų civilizuoto gyvenimo palydovas, vienas iš labiausiai paplitusių elgesio rizikos veiksnių. Daugėjant vartojančių psichotropines medžiagas tarp jaunų žmonių, daugėja lėtinių ligų susirgimų – plaučių ir gerklų vėžys, kraujotakos sistemos ligos, odos ligos, perdozavimas ir kt. Daugėja neigiamų padarinių aplinkoje – smurtas artimoje aplinkoje, eismo įvykiai, gaisrai, traumos darbe ir buityje. Šeimoje daugėja konfliktų, vaikų auklėjimas virsta nepastoviu, pareigų šeimoje vengimu, socialinė izoliacija. Skyrybos, prievarta prieš sutuoktinį, prievarta prieš vaikus, apleisti vaikai, vaiko globos netekimas. Deja, bet vis daugiau miršta jaunesnio amžiaus žmonių įtakojant šio rizikos veiksnio.

Sausio 25 d. Jurbarko r. Skirsnemunės J. Baltrušaičio pagrindinėje mokykloje bendradarbiaujant su Jurbarko policijos bendruomenės pareigūne Simona Laurinaitiene buvo pravesta paskaita „Tabako, alkoholio ir narkotinių medžiagų prevencija“. Paskaitos metu vaikai supažindinti kokios galimos ankstyvoje paauglystėje vartojimo pasekmės  jų sveikatai bei aplinkai. Policijos pareigūnė vaikus supažindino su nepilnamečių teisine atsakomybe  taikoma už rūkymą, tabako gaminių su savimi turėjimą, alkoholio ir narkotinių bei psichotropinių medžiagų vartojimą.

Nors mes ir mirtingi, neturime paklusti laikiniems dalykams, bet kiek įmanoma turime kilti iki ne mirtingumo ir gyventi vedami to, kas mumyse yra geriausia. (Aristotelis)

 

Zita Makūnienė

Visuomenės sveikatos specialistė

 

alkoholis

alkoholiss

Rūkymas alkoholis ir narkotinės medžiagos

nark medjpg

Logo

Logo

NUTIKO SUKREČIANTIS ĮVYKIS?
Kviečiame kreiptis į „Mobilią psichologinių krizių įveikimo komandą“ ir gauti pagalbos.
 

PLAČIAU


Logo

 

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Bendradarbiaujame su:

pantera logo

Jrb gimnazija

Erzvilko gmnz

Veliuonos gmnz

Naujamiestis

Vytauto Didziojo

Klausuciai

© 2019 Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Lauko g. 17, LT-74157 Jurbarkas | tel. (8 447) 51 661 | info@jurbarkovsb.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 303506461

Please publish modules in offcanvas position.