LT  |  EN  |  RU      Sitemap 20Sitemap 20
slide 1

Viešvilės pradinukų rytas prasidėjo mankšta

Rugsėjo 13 dieną Jurbarko rajono Viešvilės pagrindinėje mokykloje vyko renginys „Fizinio aktyvumo skatinimas vaikams ir jaunimui“ pagal Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro projektą „Jurbarko rajono gyventojų sveikos gyvensenos skatinimas“.

Šio renginio tikslas – skatinti fizinį aktyvumą, nes mokiniai vis dažniau laisvalaikį leidžia pasyviai, todėl kyla vis didesnė grėsmė jų fizinei ir emocinei sveikatai. Fizinis aktyvumas labai naudingas mokyklinio amžiaus vaikams, padeda gerinti mokymosi pasiekimus, sukoncentruoti dėmesį, susikaupti, įvertinti savo galimybes. Fizinis aktyvumas taip pat siejamas ir su kita sveikatai palankia elgsena  – sveika mityba, nerūkymu ir kitais sveikos gyvensenos įpročiais.

Ketvirtadienio rytą 1-4 klasių mokiniai su savo mokytojomis rinkosi į darželio salę, kur jų laukė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ramutė Mineikienė. Ji pradinukus supažindino su vaikų įgimta savybe judėti, t. y. nuolatiniu troškimu veikti, būti aktyviam, išreikšti save per įvairią veiklą. Vėliau sveikatos specialistė Ramutė visus pakvietė pasimankštinti. Mankštą pradėjo sparčiu delniukų patrynimu, kad būtų pažadinama nervų sistema, vėliau perėjo prie ausyčių pratimo. Toliau sekė kaklo, pečių juostos, krūtinės ląstos, liemens, klubų, kojų ir pėdų mankšta.

Pasimankštinę mokiniai susiskirstė į komandas ir dalyvavo įvairiose judrumo estafetėse. Renginio pabaigoje vaikai išsakė savo nuomonę apie  labiausiai jiems patikusius rytinės mankštos elementus ir pažadėjo nuo šiol savo rytus pradėti aktyviai. Visi dalyviai galėjo pasimėgauti gaiviomis ir energijos suteikiančiomis Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigtomis valgomomis dovanėlėmis.

Norint skatinti fizinį aktyvumą nereikia labai didelių pastangų ar išlaidų - tereikia puikios nuotaikos ir noro judėti.

Parengė

Visuomenės sveikatos priežiūros

specialistė Ramutė Mineikienė

r1

Logo

Logo

NUTIKO SUKREČIANTIS ĮVYKIS?
Kviečiame kreiptis į „Mobilią psichologinių krizių įveikimo komandą“ ir gauti pagalbos.
 

PLAČIAU


Logo

 

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Bendradarbiaujame su:

pantera logo

Jrb gimnazija

Erzvilko gmnz

Veliuonos gmnz

Naujamiestis

Vytauto Didziojo

Klausuciai

© 2019 Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Lauko g. 17, LT-74157 Jurbarkas | tel. (8 447) 51 661 | info@jurbarkovsb.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 303506461

Please publish modules in offcanvas position.