LT  |  EN  |  RU      Sitemap 20Sitemap 20
slide 1

MES IR ANTIBIOTIKAI

Antibiotikai yra vieni iš stipriausių ir svarbiausių vaistų, vartojamų kovai su bakterinėmis infekcijomis. Teisingai vartojami jie gali išgelbėti gyvybes, o neteisingai – pakenkti mūsų sveikatai.

Daugelį infekcinių ligų sukelia virusai ir bakterijos, tačiau antibiotikai virusinių susirgimų negydo, todėl labai svarbu susirgus kreiptis į gydytoją. Atlikęs tyrimus ir nustatęs susirgimą, jei tai bus bakterijų suskelta liga, gydytojas skirs antibiotikų kursą, kurio labai svarbu laikytis ir vaistus vartoti taip kaip gydytojas rekomendavo. Priešingu atveju vartojant antibiotikus ligoms, kurias sukėlė virusai (pvz.: peršalimas, gerklės skausmas, gripas, sloga), gydyti, galime ne tik pakenkti savo sveikatai, bet ir skatinsime bakterijų atsparumą antibiotikams. Bakterijos sugeba prisitaikyti prie antibiotikų ir tampa jiems atsparios, ir kuomet tikrai reikia pagalbos gydant ligą, vaistas tiesiog nebeveikia ją sukėlusių bakterijų.

Prisiminkite, kad organizmas turi labai gerą apsauginę sistemą, ir kai jaučiate nestiprius peršalimo simptomus, ar nežymiai pakyla temperatūra nereikėtų vartoti antibiotikų, su tokiais susirgimais organizmas susidoroja pats. Rekomenduojama tik būklei pablogėjus atsiradus aukštai temperatūrai, pradėjus stipriai kosėti ar dusti ar atsiradus kitų ligai nebūdingų simptomų kreiptis į gydytoją.

Lapkričio mėnesį minime supratimo apie antibiotikus dieną. Skirsnemunės J. Baltrušaičio pagrindinės mokyklos ir Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijos vyresnių klasių mokiniai kartu su visuomenės sveikatos specialiste gilino žinias apie antibiotikus, diskutavo apie teigiamus ir neigiamus vaistų poveikius, išsiaiškino, ką reikia daryti su netinkamo galiojimo vaistais, pasitikrino žinias išspręsdami testą apie antibiotikus.

 

Visuomenės sveikatos specialistė
Edita Teiberytė

antibai

 

Logo

Logo

NUTIKO SUKREČIANTIS ĮVYKIS?
Kviečiame kreiptis į „Mobilią psichologinių krizių įveikimo komandą“ ir gauti pagalbos.
 

PLAČIAU


Logo

 

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Bendradarbiaujame su:

pantera logo

Jrb gimnazija

Erzvilko gmnz

Veliuonos gmnz

Naujamiestis

Vytauto Didziojo

Klausuciai

© 2019 Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Lauko g. 17, LT-74157 Jurbarkas | tel. (8 447) 51 661 | info@jurbarkovsb.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 303506461

Please publish modules in offcanvas position.