LT  |  EN  |  RU      Sitemap 20Sitemap 20
slide 1

Gimnazistai supažindinti su pirmosios pagalbos pagrindais

Visuomenės sveikatos specialistų tikslas perduoti moksleiviams kuo daugiau žinių apie sveiką gyvenseną, sveikatos išsaugojimą ir sveikatingumo ugdymą, tačiau pats svarbiausias dalykas, kurį  būtina išmokti pirmiausia – kaip elgtis ir ką daryti, susidarius kritinėms situacijoms, kaip padėti traumas patyrusiems, sąmonę praradusiems žmonėms. Iki šiol pirmosios pagalbos taisyklių Antano Giedraičio – Giedriaus gimnazijoje buvo mokoma interaktyviose  pamokose. Tačiau ir vykstant nuotoliniam ugdymo procesui, radome būdų perduoti žinias  pirmosios klasės gimnazistams.

Daugiausia traumų ir sveikatos sutrikdymų jaunimui atsitinka aktyviai leidžiant laisvalaikį, sportuojant, todėl pirmosios pagalbos tema buvo integruota į kūno kultūros pamokas. Pagal visuomenės sveikatos specialistės Danutės Kriščiūnienės rekomendacijas apie pirmosios pagalbos taisykles su gimnazistais kalbėjosi kūno kultūros mokytojai Reda Žemelienė, Povilas Valaitis, Linas Klijūnas ir Remigijus Brazaitis.

Pedagogai gimnazistams rekomendavo Yotube kanale pažiūrėti filmą „Pirmoji pagalba. Pradinis gaivinimas“, kuriame aiškiai parodyta, kaip įvertinti  sąmonę praradusio žmogaus būklę, kada reikia kviesti greitąją pagalbą ir ką daryti, kol atvažiuos medikai. Sąmonę praradusio žmogaus gaivinimui yra svarbi kiekviena akimirka, todėl mokiniams paaiškinta, jog delsti ir dvejoti tokiais atvejais negalima.  

Filmą galima rasti čia.

Peržiūrėję filmą gimnazistai turėjo raštu atsakyti į visuomenės sveikatos specialistės parengtus klausimus. Geriausiai į juos atsakė Jurbarko Antano Giedraičio – Giedriaus gimnazijos I klasės mokiniai.  Ugnė,Orinta,Kamilė,Agnė,Nedas,Marius,Dainius,Meida,Kasparas,GabijaRugilė,Martynas,Viktorija ,Gintarė.

Manau, kad greitu laiku pasimatysime pamokų metu ir tai pakartosime interaktyvioje pamokoje.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Danutė Kriščiūnienė

iStock adventtr first aid

 

Logo

Logo

NUTIKO SUKREČIANTIS ĮVYKIS?
Kviečiame kreiptis į „Mobilią psichologinių krizių įveikimo komandą“ ir gauti pagalbos.
 

PLAČIAU


Logo

 

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Bendradarbiaujame su:

pantera logo

Jrb gimnazija

Erzvilko gmnz

Veliuonos gmnz

Naujamiestis

Vytauto Didziojo

Klausuciai

© 2019 Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Lauko g. 17, LT-74157 Jurbarkas | tel. (8 447) 51 661 | info@jurbarkovsb.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 303506461

Please publish modules in offcanvas position.