LT  |  EN  |  RU      Sitemap 20Sitemap 20
slide 1

SEMINARAS „TRADICIŠKAI NETRADICINĖS PSICHOAKTYVIOS MEDŽIAGOS - AR TIKRAI VISKĄ ŽINOME? ATPAŽINIMAS – DIAGNOSTIKA – PAGALBOS ORGANIZAVIMAS“

2019 m. lapkričio 21 d. Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo seminarą „Tradiciškai netradicinės psichoaktyvios medžiagos – ar tikrai viską žinome? Atpažinimas – diagnostika – pagalbos organizavimas.“, kuris vyko Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Tą dieną susitikti su  medicinos psichologe-psichoterapeute Aina Adomaityte ir dr. Robertu Badaru, gydytoju toksikologu rinkosi  pedagogai, socialiniai  ir vaikų dienos centrų darbuotojai, sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, bendruomenės pareigūnai ir kiti asmenys, kurių darbas susijęs su priklausomybių prevencija.

Pirmoje seminaro dalyje lektorė A. Adomaitytė  kalbėjo apie naujausias ir jaunimo tarpe populiariausias narkotines medžiagas,  kurios veikia organizmą, gali keisti nuotaiką, elgesį, klausos ir regos pojūčius bei kitus jutimus, o jų poveikis nepaprastas. Viena iš tokių  sintetinių “sukurtų narkotinių medžiagų“ (“Designer drugs”), kurios poveikis panašus į narkotikų ar psichotropinių medžiagų. Jos „kuriamos” specialios cheminės struktūros ir daro stiprų poveikį psichikai, nepaisant to, daugelyje šalių yra nekontroliuojamos. Kai šios medžiagos patenka į rinką, paprastai dar nebūna administracinių ir baudžiamųjų priemonių, draudžiančių jų gamybą, platinimą arba vartojimą.

Antroje seminaro dalyje lektorius dr. R. Badaras atkreipė dėmesį, kad tabako bendrovių reklama apie „pasaulį be rūkymo“ su alternatyviais produktais – kaitinamo tabako bei kaitinamo nikotino skysčio elektroninėmis cigaretėmis,- suformuotas mitas, jog elektroninės cigaretės yra alternatyva rūkymui. Tačiau medikai pasitelkę mokslinius tyrimus mato kiek kitokias tendencijas. Vadinamieji popkornų plaučiai – sunkus plaučių uždegimas ir kvėpavimo nepakankamumas yra elektroninių cigarečių rūkymo pasekmė - tvirtino toksikologas. Jo žiniomis, JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrai paskelbė, kad 37-ių jaunų žmonių mirtys yra siejamos su elektroninių cigarečių vartojimu, dar per pusantro tūkstančių jaunuolių buvo gydoma ligoninėse. Tiek kaitinamojo tabako gaminiai, tiek ir elektroninės – dar gana naujas produktas rinkoje, todėl apie tikrąjį jų poveikį žmogaus organizmui bus galima kalbėti tik po kelerių metų. Baigdamas R. Badaras  pabrėžė - „vienintelė saugi alternatyva – nepradėti rūkyti“.

Parengė
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Ramutė Mineikienė

Logo

Logo

NUTIKO SUKREČIANTIS ĮVYKIS?
Kviečiame kreiptis į „Mobilią psichologinių krizių įveikimo komandą“ ir gauti pagalbos.
 

PLAČIAU


Logo

 

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Bendradarbiaujame su:

pantera logo

Jrb gimnazija

Erzvilko gmnz

Veliuonos gmnz

Naujamiestis

Vytauto Didziojo

Klausuciai

© 2019 Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Lauko g. 17, LT-74157 Jurbarkas | tel. (8 447) 51 661 | info@jurbarkovsb.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 303506461

Please publish modules in offcanvas position.