LT  |  EN  |  RU      Sitemap 20Sitemap 20
slide 1

Mokymai užkrečiamųjų ligų prevencijos ir asmens higienos įgūdžių ugdymo temomis Jurbarko rajono Eržvilko Motinos ir vaiko krizių centre

Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pradėjo vykdyti projektą „Jurbarko rajono gyventojų sveikos gyvensenos skatinimas“, kuris yra finansuojamas iš ES struktūrinių fondų lėšų. Įgyvendinant projektą siekiame formuoti įvairių amžiaus grupių Jurbarko rajono gyventojų sveikos gyvensenos įgūdžius. Projekto metu organizuojame švietimo renginius ir praktinius mokymus sveikos gyvensenos, sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo, ligų prevencijos bei kontrolės temomis.

Birželio 27 dieną Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės vyko į Jurbarko rajono Eržvilko Motinos ir vaiko krizių centrą ir vedė praktinį mokymą apie užkrečiamųjų ligų prevenciją bei asmens higienos įgūdžius. Praktinio užsiėmimo pradžioje visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Gitana Šulcienė trumpai supažindino apie užkrečiamųjų ligų priežastis ir pateikė informaciją apie užkrečiamųjų ligų profilaktiką.

Buvo priimta bendra klausytojų ir visuomenės sveikatos specialistų išvada, jog siekiant nesusirgti užkrečiamosiomis ligomis itin svarbu laikytis pagrindinių higienos taisyklių – per nešvarias rankas plinta net 810 proc. infekcinių ligų: bakterinės žarnyno infekcijos (vidurių šiltinė, paratifai, salmoneliozė, šigeliozė, ešerichiozė ir kt.), virusinės žarnyno infekcijos (hepatitas A, rotavirusinis enteritas, norovirusinė infekcija), virusiniai viršutinių kvėpavimo takų susirgimai ir gripas, parazitinės ligos (askaridozė, enterobiozė, toksokariazė, toksoplazmozė, echinokokozė), pirmuonys (amebiazė) ir kitos.

Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė pademonstravo kaip reikia taisyklingai plauti rankas, parodė rankų plovimo techniką. Tai yra labai reikšminga, nes ant gerai nuplautų rankų lieka mažiau mikroorganizmų, jie lėčiau dauginasi ir neplinta. Vėliau Jurbarko rajono Eržvilko Motinos ir vaiko krizių centro moterys atliko praktinę užduotį „Devyniabriaunis deimantas“, kurios metu visoms dalyvavusioms buvo pateiktas lapas su „Deimantu“ bei rankų plovimo ir dezinfekavimo taisyklės. Į „Deimantą“ reikėjo surašyti, jų manymu, svarbiausius ir mažiau svarbius taisyklių punktus, kurių reikia laikytis siekiant taisyklingai ir švariai nusiplauti rankas.

Parengė

visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Roberta Armanavičiūtė

 

1 06 27 pradzia

2 06 27 trumpa diskusija

3 06 27

4 06 27 inf is paskaitos

5 06 27 ranku plovimo instrukcija

6 06 27 praktine uzduotis

7 06 27 1

8 06 27 praktine dalis

 

 

Logo

Logo

NUTIKO SUKREČIANTIS ĮVYKIS?
Kviečiame kreiptis į „Mobilią psichologinių krizių įveikimo komandą“ ir gauti pagalbos.
 

PLAČIAU


Logo

 

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Bendradarbiaujame su:

pantera logo

Jrb gimnazija

Erzvilko gmnz

Veliuonos gmnz

Naujamiestis

Vytauto Didziojo

Klausuciai

© 2019 Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Lauko g. 17, LT-74157 Jurbarkas | tel. (8 447) 51 661 | info@jurbarkovsb.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 303506461

Please publish modules in offcanvas position.