Lauko g. 17, LT-74157 Jurbarkas
Telefonas: (8 447) 51 661
info@jurbarkovsb.lt

 

A- A A+
 

Jauni žmonės dažnai klaidingai galvoja, kad norinti patirti gyvenimo skonį, reikia viską išbandyti. Tokie eksperimentai neretai baigiasi tragedijomis. Ypač daug skausmo ir nelaimių sukelia psichiką veikiančios medžiagos. Apie tai, kas yra narkomanija ir kokių pasekmių galima sulaukti, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danutė Kriščiūnienė diskutavo su Jurbarko Antano Giedraičio – Giedriaus gimnazijos ir Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos mokiniais.

Daug minčių diskusijai sukėlė filmas „Rinkis teisingai“, jautriai perteikęs narkomanų gyvenimo ir nuopuolio istorijas ir jų begalinį norą kapanotis iš kaskart vis labiau įtraukiančio priklausomybės liūno. Deja, sugrįžti į normalų gyvenimą narkotikai leidžia tik retam juos vartojusiam žmogui. Garsus krepšininkai, kultūristai filme kalba apie tai, ką narkotikai atima iš žmogaus ir kas turėtų paskatinti jiems tarti tvirtą „ne“: triumfo akimirkos, pilnavertis gyvenimas, atsakomybė už savo šeimą, suteikiančią pasitikėjimo ir skatinančią eiti pirmyn gyvenimo keliu, džiaugsmas, kad esi gyvas, ir jau vien dėl tol gali jaustis laimingas.

Narkomanija yra neišgydoma liga, pasireiškianti nenumaldomu noru vartoti psichiką veikiančias medžiagas. Graikų kalboje žodis „narkė“ reiškia suakmenėjimą, „manija“ – beprotybę. Vartojant narkotikus, tai ir atsitinka: pasikeičia žmogaus fizinė ir psichinė būklė.

Kalbėti su vaikais ir paaugliais apie narkotikus nėra lengva, tačiau būtina. Paauglystės laikotarpiu vaikai tampa itin pažeidžiami ir stipriai priklausomi nuo draugų įtakos, tuo tarpu tėvų ir suaugusių autoritetas ir pasitikėjimas jais sumažėja. Svarbu žinoti vaikų požiūrį į narkotikus, suprasti, ar tai tik noras viską išbandyti, ar paaugliško maišto padarinys. Labai svarbu, kokią poziciją užima mokykla ir šeima, kai vaikas peržengia leistino elgesio ribas.    

 

Parengė
visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
                                                                 Danutė Kriščiūnienė
 
d1
 
d4

                

Atmintinos dienos

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Bendradarbiaujame su:

pantera logo

Jrb gimnazija

Erzvilko gmnz

Veliuonos gmnz

Naujamiestis

Vytauto Didziojo

Klausuciai

Raudone

 

 
Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Lauko g. 17, LT-74157 Jurbarkas | tel. (8 447) 51 661 | info@jurbarkovsb.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 303506461
Sprendimas: LANMETA